Berezko cookieak eta hirugarrenenak erabiltzen ditugu, erabiltzaileen nabigazioa aztertzeko.

Si continúas navegando, consideramos que aceptas su uso. Puedes cambiar la configuración u obtener informazio gehiago hemen.

X

ARTZAI-GAZTA ETA IDIAZABAL, 66 GAZTA BERRIZ ERE MUNDUKO GAZTA ONENEN ARTEAN

36 gaztandegiek, hoietatik 35 Idiazabal J.I.rekin eta 29 Artzai Gaztako bazkideak, nazioarteko arrakasta izugarria  lortu dute, 66 domina irabaziz munduko gazta txapelketa pretigiotsuenean, WORLD CHEESE AWARDS, aurten Bergenen  (Norvegia) ospatu da.

 

 

Idiazabal J.I. eta Artzai Gazta Elkarteko gaztategiek 13 URREZKO domina, 27 ZILAREZKO eta 26 BRONTZEZKO lortu dituzte,  Bergenen  ospatutako World Chesse Awardseko 31.edizioan.

 

Kontinente ezberdinetik etorritako 3.500 gazta lehiatu dira Bergenen .Aurten, Bergeneko Grieghallen ARETO NAGUSIAN ospatu da munduko gazta onenen txapelketa nagusia. Oraingo honetan, 41 herrialde desberdinetako gaztak dastatu dira.

 

 

29 herrialde  ezberdinetako 250 epaileen ardura izan da gazta onenen izendapenak argitzea. 3.500 gazten artean gure 66 gaztak nabarmendu dituzte; horrek are garrantzi handiagoa ematen dio sariari.

 

66 domina hauen artean, 13 URREZKOak izan dira, 2 Araban, 3 Bizkaian, 6 Gipuzkoan  eta 2 Nafarroan.

 

Artzai Gazta Elkarteko eta Idiazabal Gazta Jatorrizko gaztategiak berriz ere munduko gazta onenen artean sarituta izan dira, bere kalitate handia ziurtatuz eta gure gaztaren izen ona nazioarte mailan zabalduz.

 

 

Lortutako sariak.

 

ORO

NOMBRE QUESERÍA

1

 AIXTRA S.C.

1

 GOINE BERRIA S.L

1

 JOSEBA INSAUSTI

1

 LA LEZE

1

 MARTA PEREZ LOPERENA

1

 MAUSITXA, E.Z.

1

 OIHAN TXIKI KOOP

2

 PATXI OTAEGI

1

 S.C. BALDA ARTOLA Y OTROS

3

 SANTAMAÑE ELKARTEA, S.L.

 

 

PLATA

NOMBRE QUESERÍA

1

 AITOR URIEN TELLETXE

1

 AIXTRA S.C.

1

 ANDER BARANDIARAN MUJIKA

1

 ARANTXA GARAIBURU

2

 ARDIARANA S.L.

1

 AZKARRA, S.C

1

 BAZTARRIKA, E.Z.

2

 BURUAGA ARDITEGIA

1

 FELIX ETXEZARRETA GOIBURU

1

 FRANCISCOJAVIER  MUÑOA

1

 HNOS. AUDIKANA SAEZ DE BIKUÑA S.C.

1

 J.ARANBURU ELKARTE SAT

1

 JOSE ANTONIO GARMENDIA IRASTORZA Y OTROS, S.C.

1

 JOSE INAZIO UGARTEMENDIA JAUREGI

1

 JOSÉ MANUEL ETXEBERRIA ETXEBERRIA

1

 JULEN KARASATORRE

1

 MARTA PEREZ LOPERENA

2

 PATXI LOPEZ DE URALDE FERNADEZ

1

 PATXI OTAEGI

2

 PEDRO ZUZUARREGI

1

 S.C. BALDA ARTOLA Y OTROS

1

 S.C.A. ARAÑA - ETAYO

1

 TROSKAETA, E.Z.

 

Bronce

NOMBRE QUESERÍA

1

 AITOR URIEN TELLETXE

2

 AIXTRA S.C.

1

 ANDER BARANDIARAN MUJIKA

3

 BAZTARRIKA, E.Z.

3

 BENGOCHEA LASTIRI ANA MARIA Y XABIER MARIA S.C.

1

 BURUAGA ARDITEGIA

1

 GOINE BERRIA S.L

1

 J.ARANBURU ELKARTE SAT

1

 JOSE ANTONIO GARMENDIA IRASTORZA Y OTROS, S.C.

1

 JOSE INAZIO UGARTEMENDIA JAUREGI

1

 JOSE LUIS ODRIOZOLA LERTXUNDI

1

 JOSEBA INSAUSTI

1

 LARRABE, S.C.

1

 MAUSITXA, E.Z.

1

 PEDRO ZUZUARREGI

2

 RICARDO REMIRO AGIRRE

1

 S.C. KORTARIA

1

 S.C. PEREZ DE ALBENIZ RUIZ

2

 SAT OLANO